overgewicht
21-03-2008 23:54 |
freddy |
jongeren
hallo ik ben fred en ik ben 17 jaar oud en heb achondro plasie
en ik denk dat ik overgewicht heb want ik ben best wel aan de dikke kant. mijn lengte is 128cm en weeg 56 kilo dat is best wel veel ik word door mijn overgewicht vaak getreiterd maar daar heb ik me overheen gezet alleen mijn vraag is aan jullie komen jullie ook sneller aan dan de rest.
30-03-2008 17:17 |
Dirk |
jongerenhallo fred,
ja ik weet niet wat het beste gewicht is bij onze lengte's. Zelf ben ik 1.18 en weeg zo'n 38 kilo. Ben zelf ook wel nieuwsgierig wat het beste gewicht is. maar helaas meot ik je dat antwoord schuldig blijven.
groetjes
dirk
31-03-2008 18:29 |
marten |
jongerenhoi fred,
ik denk dat je ongeveer op dit gewicht moet blijven.
ik ben in het verleden 75 kilo geweest en dat is echt veel te zwaar als je 1,26cm bent, ik kreeg daar door veel last van mn rug en een doof gevoel in mn benen.
dus toen heb ik me zelf op een dieet gezet.
en ik ben nu rond de 55 kilo en heb vrij weinig last van het dove gevoel in mn benen.
maar er is op zich weinig bekend over dit onderwerp.
maar ik denk dat de meeste met achondroplasie wel een aanleg hebben voor overgewicht.
groetjes marten
02-04-2008 20:22 |
freddy |
jongerenhallo marten woo 75 kilo dat is wel heel veel ja. oke dan denk ik wel dat ik goed zit, maar ik ben toch wel aan een te dikke kant en ik weeg nu 60
03-04-2008 16:50 |
Martine |
jongerenDe BVKM wil via de Wetenschapswinkel proberen een onderzoek uit te laten voeren naar wat het ideale gewicht voor mensen met een groeistoornis is. Ik ben benieuwd wat daar uit gaat komen! Volgens mij zitten veel kleine mensen met de vraag wat nu een goed gewicht voor hen is. Op internet komt je wel beperkt wat (buitenlandse) info tegen, maar echt duidelijk vind ik e.e.a. niet. Zie ook de link naar 'gewichtscurves achondroplasie' hier op de site in de mediatheek onder medische artikelen .
Groetjes, Martine
08-04-2008 13:27 |
marten |
jongerenHey hoi,
Ik een tijdje geleden een kennis van mij gevraagd die voeding en diëtetiek studeert, om dat eens uit te zoeken en zij kwam met resultaat.
Hey Marten,
Erg interessant vond ik wat je vroeg, want ik had werkelijk geen idee eigenlijk hoe de lengte-gewichtsverhouding opgaat bij dwerggroei. Dus ben ik eens de wetenschappelijke artikelen ingedoken. Er is weinig concreets over te vinden..er is niet veel onderzoek naar gedaan. Wel is het bekend dat bij mensen met achondroplasie de BMI berekening niet opgaat. Als je de BMI van je zou berekenen zou het betekenen dat je met jouw lengte een gewicht van ongeveer 30-40 kg zou mogen hebben. Beter van toepassing volgens het artikel was de Rohrer index. Hierbij moet je je gewicht delen door lengte tot de derde macht en daarbij zijn uitkomsten tussen de 20 en 28 voor mannen ideaal. Dat zou betekenen bij jouw lengte een gewicht tussen de 40 en 56 kg.
Het is in ieder geval van belang dat je net als ieder mens gezond eet en niet meer dan je verbruikt.
Ik heb met een formule uitgerekend wat je verbruik zo ongeveer zal zijn, maar deze formule werkt ook met lengte, gewicht en leeftijd en weet dus niet of het betrouwbaar is, voor mensen met dweggroei, omdat het vastgesteld is voor en met de "normale mens"(whatever that may be) wellicht dat je het wel als richtlijn aan zou kunnen houden.
Volgens dee formule zou je dagelijks zo'n 1770 kcal verbruiken en dus via voeding mogen binnenkrijgen. Doordat deze formule dus oa met lengte werkt is het effect dat je heel wat minder zou verbruiken dan een langere man die soms wel tegen de 3000 kcal verbruikt.
Concluderend is er dus niet veel over te vinden, sowieso geen harde uitspraken. Wel schijnt de Rohrer index dus beter toepasbaar te zijn dan de BMI en met je 59 kg zit je daarbij niet eens zo ver van verwijderd.
Een vrouw met achondroplasie die dit zelf een beetje heeft onderzocht/naar heeft gezocht: http://psy-pc120.bsd.uchicago.edu/~jbadner/fitness .html
18-06-2008 19:28 |
freddy |
jongerenhallo,
mensen ik zou graag contact willen hebben met mensen die ook wat zwaarder zijn en ook achondroplasie hebben
groeten
sven
20-06-2008 11:01 |
frenkell |
jongerenHoi,
Overgewicht is natuurlijk niet een issue dat alleen bij ons als achondroplasten voorkomt. En als je het zo bekijkt denk ik dat eigenlijk dezelfde cliché-dingen gelden voor mensen met als zonder een groeistoornis.
Gezond, gevarieerd eten en vooral voldoende bewegen.
En tuurlijk, bij achondroplasten liggen de verhoudingen anders.. je komt bijvoorbeeld eerder aan bij je heupen/bovenbenen dan dat je echt een flinke buik krijgt (althans, dat gevoel heb ik bij mijzelf). Maar netzoals een ieder ander persoon hebben wij een spijsverteringskanaal van mond tot endeldarm en worden we van vet eten en niet genoeg bewegen dik.
Zelf heb altijd baantjes gehad waarbij k veel inspanning (lopen, tillen, verplaatsen) moest leveren en daarnaast ook best actief was in dingen ondernemen. Ik ben nu 1,38 en mijn gewicht schommeld tussen de 45 en 48kg.
Ciao
Reageren is alleen mogelijk voor aangemelde gebruikers. Deze gebruikers kunnen inloggen met onderstaand inlogformulier. Voor meer informatie, klik
hier.